Prečo používať podložky pod pätky strojov

ČO SÚ PODLOŽKY POD PÄTKY STAVEBNÝCH STROJOV?

Podložka pod pätky je podložka, ktorá je väčšia ako samotná pätka a je vyrobená z pevného materiálu. Obvykle podložky pozostávajú z hustého polyetylénu, čo je syntetický materiál, ktorý je veľmi odolný, vodotesný a ľahký. Podložky pod nohy stavebných strojov rovnomerne rozkladajú hmotnosť nôh na zem. Väčšia plocha zabraňuje zaboreniu stroja do pôdy alebo poškodeniu tvrdých podláh.

Použitie podložiek pod nohy poskytuje aj dodatočnú stabilizáciu ťažkých strojov, pretože podložky majú v porovnaní s niektorými povrchmi väčšiu priľnavosť. Zabránenie prepadávaniu nôh tiež znamená, že sa stroj nenakláňa na jednu stranu.

TYPY PODLOŽIEK POD NOHY STAVEBNÝCH STROJOV

Naše pavúčie mini žeriavy UNIC majú štyri pätky – to znamená, že budete potrebovať minimálne štyri podložky. Nižšie sú uvedené rôzne typy podložiek, ktoré možno použiť.

DREVO

Použitie drevených dosiek sa môže zdať ako lacné a pohodlné riešenie, keď potrebujete podložku pod pätku, ale môže mať mnoho nevýhod. Ak použijete drevo, ktoré máte ľahko dostupné, budete musieť pri každom použití posúdiť, akú nosnosť zvládne, pokiaľ nejde o zakúpenú drevenú podložku s oficiálne vypočítanou nosnosťou.

Drevené podložky môžu byť tiež náchylné na praskanie, pretože nie sú pružné. Podložky namočené vo vode sú porézne, čo tiež znižuje ich odolnosť voči poškodeniu. Pórovitosť môže tiež spôsobiť, že drevo po použití vo vlhkých podmienkach stvrdne, čo nie je praktické, keď je potrebné podložky premiestňovať po stavenisku.

 

OCEL

Hoci je oceľ pevná, je aj ťažká, čo zbytočne zvyšuje hmotnosť pod ťažkými strojmi. Ťažšie podložky znamenajú, že na ich presun medzi pracoviskami je potrebných viac pracovníkov. Keďže oceľ je drahá, znamená to aj to, že vaše rozťahovacie podložky budú drahšie, takže v konečnom dôsledku zaplatíte viac za rovnaký alebo horší výkon.

POLYETYLÉN

S týmito syntetickými podložkami sa veľmi ľahko manipuluje, ľahko sa zdvíhajú, kladú, spájajú a sú neporézne, takže sa nemusíte obávať zamokrenia. Vďaka extrémne dlhej životnosti materiálu budete musieť podložky vymieňať len zriedkavo, čo vám z dlhodobého hľadiska ušetrí peniaze. Sú k dispozícii v mnohých veľkostiach, môžete ich mať s logom, s otvormi, s držadlami, s lanom atď., takže si zaručene nájdete také, ktoré budú vyhovovať vašim potrebám.

AKÚ VEĽKOSŤ PODLOŽKY POD NOHY POTREBUJETE?

Požiadavky na veľkosť podložky pod nohy si môžete vypočítať sami, ale ak s tým nemáte skúsenosti, odporúčame vám vyhnúť sa tomu a namiesto toho požiadať o pomoc odborníka. Odborníci zo spoločnosti KMB STAVEBNÍ SERVIS s.r.o. vám pomôžu presne vybrať najlepšiu nášľapnú plochu pre váš konkrétny stavebný stroj. V prípade potreby ponúkame aj prenájom mini žeriavov vrátane obsluhy, prípadne môžeme vašich ľudí zaškoliť.

Ak chcete zakúpiť podložky, kontaktujte nášho obchodného manažéra na telefónnom čísle +420 733 194 525.

V prípade záujmu o prenájom sa obráťte na náš dispečing na čísle +420 603 903 888.

NAJLEPŠIE TIPY PRE VÝSUVNÚ PODLOŽKU

  • Pri výbere vhodnej podložky na podnož stavebného stroja by ste sa mali riadiť zverejnenými hodnotami len v prípade, že ide o jednoduchý zdvih, t. j. podklad nie je viacvrstvový, terén nie je naklonený, nie je nad suterénom atď.
  • Pätka by sa mala umiestiť v strede podložky.
  • Vhodnosť podložiek by sa mala prehodnotiť, ak sa zmenia podmienky v zemi/počasie, t. j. dážď, sneh, zemetrasenie.
  • Pri výbere podložiek zvážte ich tvar – okrúhle a štvorcové podložky budú odolávať rôznym tlakom v závislosti od ich veľkosti.

Všetky naše japonské pavúčie mini žeriavy UNIC majú pätky, takže samozrejme potrebujú podložky. Ako autorizovaný predajca sme vybavení tak, aby sme vám pomohli vybrať, ktoré podložky pod pätky stavebných strojov sú pre vás najlepšie.